Ketopet menhely

Bemutatom "A nyers étrendre történő átállás" cikkemben
megemlített (amely első része itt , második része pedig itt olvasható) Ketopet menedékhelyet. 2014-ben az Epigenix Alapítvány hozta létre
Texas államban azzal a céllal, hogy menhelyekről altatásra ítélt rákos kutyákat
vesznek gondozásba és a hagyományos rákkezelés mellett nyers etetéssel
megpróbálják meggyógyítani a rákból. A kutyák állapotától függően alakítják ki
a kezelést. A nyers étrend egy magas jó zsír, közepes fehérje és minimális
szénhidrát bevitelen alapult. A lényege az mint az emberi ketogén étrendnek,
hogy az állat ezen az étrenden átáll a szénhidrát üzemanyagról zsír üzemanyagra
ezáltal átáll egy sokkal optimálisabb üzemelésre.
A kutya egy úgynevezett étkezési ketózisba kerül. A test elkezd keton testeket gyártani, ami üzemeli a testet. Sok esetben a rákos sejtek szénhidrátot használnak üzemanyagnak tehát így elveszik a rák betevő falatját. A rák fajtájától és súlyosságától függően választják ki a kezelést. Van aki csak nyers étrendet kap de vannak olyanok akik kiegészítő kezelést is kapnak mint például kemoterápia, sugárkezelés, személyre szabott edzésterv vagy magasnyomású oxigénterápia.

Mint előző cikkemben is említettem a menedékhely arcképe Calie a magyar vizsla. Gazdája befedeztette és azt hitte, hogy minden rendben van. Callie hasa elkezded nőni és azt hitték, hogy legalább 6 kiskutya növekszik benne. Az állatorvosnál derült ki, hogy valójában csak egy kölyök van benne a többi egy nagy tumor továbbá több áttét is volt már. Miután megszülte és felnevelte kölykét Calie a gazda el akarta altatni, mert az állatorvosa úgy látta, hogy itt nincs mit tenni és a kutyának maximum 6 hete van hátra. Így került be a képbe a Ketopet menedékhely, aki kérte a gazdit, hogy mondjon le a kutyáról részükre.
Miután hozzájuk került a fő tumort kioperálták a kutyából és azonnal a nyers étrendre tették. 3 hónap után az áttétek teljesen eltűntek és a kutya mai napig tehát 2019. októberében is rákmentes és jó egészségnek örvend. Azt tudni kell, hogy a kutyák a kezelés után is nyers étrenden maradnak és gazdát keresnek nekik. A jövendőbeli gazdiknak vállalni kell, hogy a kutyát továbbra is nyers étrenden tartják. Calie története megtalálható a youtube-on és a menedékhely weboldalán. Nyílt céljuk, hogy az itt szerzett tapasztalatokat a későbbiekben felhasználják az emberi rákkezelésnél.